• Вхід
 • Register

Авторизація


*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.

Помилка
 • Помилка завантаження даних каналу.
Заснування інституту PDF Друк e-mail
Написав Інфо   
Вівторок, 07 грудня 2010, 20:18

Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету – один з наймолодших навчальних закладів нашого краю. В 1995 р. його було створено з ініціативи Національної академії наук України, Федерації профспілок України, Українського педагогічного університету ім. Драгоманова, ряду державних та недержавних установ і організацій.

Рівненський інститут слов’янознавства став одним із найбільш популярних навчальних закладів не лише в регіоні, а й у Західній Україні. Його імідж як навчального закладу з хорошою підготовкою і перспективними спеціальностями утверджувався з кожним роком. Спеціальності, які можна опанувати в інституті слов’янознавства, сьогодні є найпрестижнішими як в Україні, так і в Європі.

Інститут об'єднує п'ять факультетів:

 • романо-германської та слов’янської філології;
 • міжнародних відносин;
 • міжнародних економічних відносин і бізнесу;
 • психології та мистецтвознавства;
 • довузівської та післядипломної освіти.

Головною метою діяльності інституту є підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних працювати в умовах ринкової економіки з таких нових сучасних спеціальностей як філологія; слов’янські мови (польська, чеська, словацька) та романо-германські мови (англійська, німецька, французька, іспанська); переклад, всесвітня історія, практична психологія, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво, міжнародна інформація, країнознавство, менеджмент організацій (митної справи), менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, маркетинг, товарознавство та експертиза в митній справі, банківська справа (з обов’язковим вивченням західнослов’янської та романо - гер-манської мов). На спеціальностях „Філологія”, „Міжнародна інформація”, „Країнознав-ство” студенти оволодівають двома слов’янськими і двома романо - германськими мовами. Вивчають слов’янську історію, культуру, економіку, політику, прогнозування розвитку слов’янських країн та ін.

Налагодженню міжнародних зв’язків Рівненський інститут слов’янознавства приділяє особливу увагу. Вже в 1996 р., через рік після заснування інституту, було підписано перших шість угод про співпрацю із зарубіжними навчальними закладами. Нині це співпраця з науковими установами Болгарії, Польщі, Словаччини, Чехії та такими країнами Західної Європи як Австрією та Німеччиною, регіональними навчально-методичними освітніми центрами інших країн. Студенти закордонних вузів, з якими співпрацює інститут, приїздять до нас вдосконалювати українську мову та свої знання з фахових дисциплін. До викладання в Інституті залучаються провідні професори Росії, Чехії, США, Німеччини, Польщі. Натомість рівненські викладачі практикуються за кордоном.

Особливістю Інституту є те, що студенти усіх спеціальностей обов’язково вивчають дві іноземні мови – одну романо - германську та одну західнослов'янську. За бажанням вони мають змогу додатково опановувати ще дві іноземні мови. Щорічно студенти інституту слов’янознавства проходять мовну практику в Чехії, Словаччині та Польщі.

Сьогодні Рівненський інститут слов'янознавства є унікальним навчальним і науковим центром славістики в Україні. Це – сучасний заклад з висококваліфікованим професорсько-викладацьким колективом, який складають провідні вчені регіону у галузі міжнародних відносин, славістики, економіки, комп'ютерної техніки. Він має потужну матеріально-технічну базу з добре оснащеними кабінетами, лабораторіями та комп'ютерними класами, високий рівень науково-методичного забезпечення навчально-методичного процесу.

Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету (РІС КСУ) розпочав освітню діяльність 1 вересня 1995 р.. Відповідно до рішення Міжгалузевої комісії від 25 червня та наказу Міністерства освіти України від 19 липня 1995 р. РІС КСУ внесено до державного реєстру навчальних закладів з наданням ліцензії на право освітньої діяльності за третім рівнем акредитації. Ректором інститут з дня його заснування призначено Руслана Михайловича Постоловського, професора, кандидата історичних наук, члена-кореспондента Міжнародної Слов’янської академії. Виконавчим директором у 1999 р. стала Людмила Олександрівна Шелюк, кандидат історичних наук, заслужений працівник народної освіти України.

За досягнення у розвитку славістики в Україні дипломи Міжнародної Слов'янської академії наук отримали ректор інституту, професор Р.М.Постоловський та академік А.І.Черній.

Тоді ж наш студент з факультету міжнародних відносин Михайло Калініченко навчався в США (штат Вермонт) у Green Mountain Collеgе. Відтоді багато студентів удосконалювали свої знання в інших країнах, гідно представляючи наш інститут за кордоном.

Через два роки після заснування інституту студенти філологічних спеціальностей і міжнародної інформації отримали можливість проходити практику за кордоном. Практика проходила у м.Остроленка - Вища школа права (Польща), м.Одри (Чехія), м.Кошице (Словаччина). Вони також брали участь у Літній школі європейських досліджень, яку організував Інститут міжнародних відносин Київського Національного університету ім.Т.Шевченка (Антон Шинкарук, Едуард Фесько, Світлана Кроповенська). З шести сертифікатів з відзнакою наші студенти здобули три.

Восени 1997 р. видано перший збірник наукових праць і досліджень студентів "ІНТЕР-інфо". Вийшов з друку перший номер журналу "Слов'янський вісник", який став періодичним виданням науковців інституту. У грудні на кафедрі міжнародної інформації створюється студентська служба зв'язків з громадськістю. Вона стала ініціатором створення студентської газети "РІС-інфо".

У лютому 1999 р. студентська команда у складі Олени Вєтошкіної, Едуарда Феська, Світлани Кроповенської взяла участь у національній олімпіаді з англійської мови в інституті міжнародних відносин серед студентів вузів, які готують спеціалістів з міжнародних відносин.

У 1999 р. рішенням Державної акредитаційної комісії України спеціальності "Мова та література (із зазначенням мови)", "Міжнародні відносини і країнознавство", "Міжнародна інформація", "Менеджмент організацій", "Маркетинг" були акредитовані за рівнем бакалавра і перші 220 студентів інституту отримали дипломи бакалавра державного зразка.

Черговим підтвердженням високого наукового рівня інституту стали перші захисти кандидатських дисертацій викладачами Інституту: О.І.Санжаревським (кандидат історичних наук), Є.М.Васильєвим (кандидат філологічних наук), Н.В.Дупак (кандидат педагогічних наук).

У грудні 2000 р. створено відділення довузівської підготовки Інституту, яке розпочало заняття з підготовки учнів шкіл до вступу в інститут. Керівником відділення став завідувач кафедри інформаційних систем, комп'ютерних технологій та математичного моделювання С.М.Новак. Молоді люди отримали можливість навчатися і заочно, і стаціонарно. У травні перші 78 випускників відділення довузівської підготовки отримали право з нового навчального року вважатися студентами нашого інституту. Незабаром відділення перетворилося у факультет.

На початку 2000 р. інститут підписав договори про співпрацю із 24 закордонними навчальними закладами, центрами, школами.

Вперше англійською мовою видано книгу "Історія другої світової війни", яку написали студенти-історики під керівництвом професора інституту Йосипа Пацули. П’ятнадцять підручників і посібників, написаних викладачами інституту слов’янознавства за 2001-2002 рр., були представлені на Всеукраїнській книжковій виставці-ярмарці “Книжковий сад”, приуроченій до Дня слов`янської писемності і культури.

Великим досягненням студентів-мистецтвознавців стала участь у виставці творів художників - студентів інституту, організованої у м.Хелм (Республіка Польща) в 2002 р.. Вони ж взяли участь у історико-етнографічній експедиції в Чорнобильську зоні та створенні "Музею зраненої культури Поліської землі" в Прип’яті.

Наприкінці травня 2003 р. Рівненський інститут слов’янознавства святкував урочисте відкриття нового корпусу, що по вул. П.Могили, 28. Ректор духовної семінарії, отець Ігор Швець здійснив обряд освячення п’ятиповерхового приміщення. Новий корпус інституту має великі лекційні аудиторії для групових занять і маленькі для індивідуального вивчення іноземних мов, 2 комп’ютерних класи, з доступом до мережі інтернет, 2 лінгафонних класи, загальну радіомережу. Доступ до супутникового телебачення, яке розширює можливості вивчення іноземних мов.

З 2004 р. студентська громадська організація «Молода дипломатія-Рівне» стала молодіжною візитною карткою Інституту. На запрошення студентів вперше в інституті побували і взяли участь в дебатах зі студентами та викладачами Генеральний консул Республіки Польща в Україні Войцех Галонзка, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Словаччини в Україні Василь Грівна та Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Карел Штіндл, директор Інституту філософії НАН України професор Мирослав Попович та інші.

В січні 2005 р. на базі нашого Інституту та Варшавської Вищої Школи Менеджменту створено Польсько-український інститут підприємництва, який готує фахівців з управління та маркетингу за європейськими програмами. Студенти, які отримали бакалаврські дипломи в Інституті слов’янознавства, зможуть продовжити своє навчання у магістратурі Варшавської Вищої Школи Менеджменту і отримати дипломи європейського зразка.

 

Запрошуємо на навчання

Освітній портал Педпреса

Feed URL not supported or can not load it.

Нові статті

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Ми Вконтакті

Ми на Facebook

На сайті

На даний момент 48 гостей на сайті

Соціальні медіа посилання

33010, Україна, м. Рiвне, вул. Петра Могили, 28
Тел.: (0362) 63 14 05, Факс: (0362) 63 14 05
www: rissksu.rivne.com
e-mail: info@rissksu.rivne.com
rissksu@gmail.com

Copyright © 1995-2014 pр. Рівненський інститут слов'янознавства. Всі права захищено