• Вхід
 • Register

Авторизація


*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.

Помилка
 • Помилка завантаження даних каналу.
Кафедра мистецтвознавства та культорології
Перші студентські Шевченківські мистецтвознавчі читання PDF Друк e-mail
Написав administrator   

2 грудня 2013 року відбулися Перші студентські Шевченківські мистецтвознавчі читання, в яких брали участь студенти художньо-педагогічного та музично-педагогічного факультетів Рівненського державного гуманітарного університету, а також студенти факультету психології та мистецтвознавства Рівненського інституту слов'янознавства КСУ.

Напрями роботи Перших студентських Шевченківських мистецтвознавчих читань

СЕКЦІЯ 1. РОМАНТИЗМ ЯК ХУДОЖНІЙ МЕТОД

 • Романтизм як художній метод і його особливості
 • Естетичні принципи романтизму в малярстві
 • Кобзарське мистецтво України як унікальне явище європейської музичної культури
 • Романтизм у музиці. Музична шевченкіана

СЕКЦІЯ 2. ЖИВОПИСНИЙ СВІТ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА: ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО МИСЛЕННЯ МИТЦЯ

 • Еволюція творчого методу Тараса Шевченка
 • Ідейно-змістовні та сюжетно-образні здобутки малярства Шевченка
 • Образно-символічна репрезентація українськості у творчості Тараса Шевченка

СЕКЦІЯ 3. СТИЛІСТИЧНА ТА СЮЖЕТНО-КОЛОРИСТИЧНА КОНЦЕПЦІЯ ПОРТРЕТНОГО ЖИВОПИСУ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ – СЕРЕДИНИ ХІХ СТ.

 • Утвердження романтичного напряму в українському академічному портреті
 • Автопортрети Шевченка як відображення долі митця
 • Жіночий портрет у творчості Тараса Шевченка: від дворянки до кріпачки

Порядок роботи Перших студентських Шевченківських мистецтвознавчих читань 

2 грудня 2013 року ( понеділок )
Навчальний корпус РДГУ по вул. Хвильового, 7, ауд. 22

Головуючі:

 • Шевчук С.І. – директор Інституту мистецтв РДГУ
 • Стоколос Н.Г. – проректор з наукової роботи РІС КСУ
 • Шеретюк Р.М. – доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва РДГУ

Привітання учасникам Перших студентських Шевченківських мистецтвознавчих читань доктора історичних наук, професора, проректора з наукової роботи РІС КСУ Стоколос Надії Георгіївни

02

Вітальне слово директора Інституту мистецтв РДГУ, кандидата філологічних наук, професора Шевчука Степана Івановича

01

Перегляд документального фільму Юрія Макарова «Мій Шевченко»

Детальніше...
 
Загальна інформація PDF Друк e-mail
Написав Info   

Кафедра мистецтвознавства і культурології, що була заснована 1 липня 1996 року, нині функціонує у структурі факультету психології та мистецтвознавства.

Очолює кафедру кандидат історичних наук, доцент Шеретюк Руслана Миколаївна.

На кафедрі працює п'ять штатних викладачів, серед них 1 доктор і 2 кандидати історичних наук. Викладачі кафедри забезпечують викладання близько сорока п'яти навчальних дисциплін.

Комплексною науковою темою кафедри є «Культурно-мистецька спадщина України: європейський контекст». Відповідно до цього був організований відкритий загальноінститутський мистецький захід, присвячений річниці від дня народження Пабло Пікассо (2008 р.) та 2010 р. в рамках Шевченківських днів студентами-мистецтвознавцями був підготовлений та проведений загальноінститутський літературно-мистецький проект, приурочений до дня народження Великого Кобзаря. Упродовж останніх років викладачі кафедри за активної участі студентів-мистецтвознавців провели низку мистецьких акцій, спрямованих на популяризацію культури і мистецтва в студентському середовищі. Це – творча зустріч з художницею Любов'ю Крайлюк; щорічні виставки-звіти творчих робіт студентів спеціальності «ОДПМ»; спецсемінар „Віртуальний євротур"; відкрите заняття на тему „Боді-арт як явище сучасного мистецтва"

Загалом за останні роки викладачами кафедри підготовлено біля 80 наукових статей, 2 монографії, співробітники кафедри прийняли участь у більш як 40 наукових конференціях та семінарах.

Кафедра готує кадри вищої кваліфікації. За останні роки викладачами кафедри були захищені кандидатські дисертації:

 • 2006 р. – Шеретюк Р.М. на тему «Релігійний фактор у контексті геополітичних трансформацій на галицько-волинських землях (друга половина ХІІІ – перша половина ХV ст.)» в Інституті філософії НАН України ім. Г.С. Сковороди;
 • 2010 р. – Матвєєва В.С. на тему: «Перебування військовополонених червоноармійців в польських таборах у період радянсько-польської війни 1919-1921 рр.» у Інституті гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».

Над кандидатською дисертацією працює здобувач кафедри Мельник-Маньковська М.В. Доц. Шеретюк Р.М. працює над докторською дисертацією на тему: «Уніатська церква в контексті етноконфесійної політики російського самодержавства (кінець ХVІІІ – початок ХХ ст.)».

Кафедра підтримує тісні наукові зв'язки з низкою наукових осередків України, зокрема з кафедрою образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Рівненського державного гуманітарного університету (спільні мистецькі проекти, стажування), з кафедрою культурології Рівненського державного гуманітарного університету (упродовж 2007-2010 рр. викладачі і студенти кафедри є активними учасниками Всеукраїнських науково-практичних конференцій «Духовна культура України»), кафедрою гуманітарно-соціальних дисциплін ВМУРоЛ «Україна». Здійснюється постійна співпраця (організація та проведення виставок) з відділом мистецтв Рівненської обласної наукової бібліотеки, Рівненською обласною спілкою художників України, Школою образотворчого мистецтва Палацу дітей і молоді м. Рівне, Рівненською Малою Академією Наук (секція мистецтвознавства).

При кафедрі функціонує студентський центр «Артес». Щорічно організовуються та проводяться студентські конференції з історії вітчизняної і світової культури та мистецтва («Грані культури: актуальні проблеми сучасності», 2007; «Сальвадор Далі: віхи життя та творчості», 2008; «Особистість в культурі та мистецтві», 2009; «Мистецтво у системі духовної культури суспільства», 2010), а також Тижні мистецтва. Щорічно викладачі кафедри спільно з членами кафедри філософії і соціальних наук організовують поїздки груп студентів до культурно-мистецьких закладів Києва, Львова, Кам'янця-Подільського, Острога, Луцька, а також до Підгорецького, Одеського, Збаразького та інших замків західноукраїнського регіону, регулярно організовуються відвідування художньо-мистецьких виставок у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, Арт-галереї «ЗУЗА» та ін. Проф. Стоколос Н.Г. та доц. Шеретюк Р.М. упродовж кількох років керують роботою релігієзнавчої секції Рівненського обласного відділення Малої Академії наук України.Кафедра мистецтвознавства та культорології

 


Запрошуємо на навчання

Освітній портал Педпреса

Feed URL not supported or can not load it.

Нові статті

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Ми Вконтакті

Ми на Facebook

На сайті

На даний момент 43 гостей на сайті

Соціальні медіа посилання

33010, Україна, м. Рiвне, вул. Петра Могили, 28
Тел.: (0362) 63 14 05, Факс: (0362) 63 14 05
www: rissksu.rivne.com
e-mail: info@rissksu.rivne.com
rissksu@gmail.com

Copyright © 1995-2014 pр. Рівненський інститут слов'янознавства. Всі права захищено