• Вхід
  • Register

Авторизація


*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.

Помилка
  • Помилка завантаження даних каналу.
„Парадоксˮ у РІС КСУ PDF Друк e-mail
Написав Наталія Логацька   

Про те, що у стінах нашого вузу відбувалося щось подібне, ніхто навіть і не уявляв. Але учасники цього дійства сміливо і офіційно заявили про себе ще у квітні минулого року, коли відбулася перша зустріч членів театр-студії „Парадоксˮ.

У тих, хто чує вперше цю назву, вона викликає подив і водночас вражає своєю загадковістю. Мова йде про щось незбагненне і абсурдне, але, тим не менш, реальне.

010203040506070809101112

Насправді ж створення театр-студії має свою передісторію.

За словами учасників, перш, ніж „их пути сошлисьˮ, вони випробовували себе у різноманітних ролях. Наприклад, Лілія Лисюк грала роль славнозвісного адвоката Аттікуса Фінча, який захищав чорношкірого американця від наклепу безсоромної спокусниці у романі Харпер Лі „Убити пересмішникаˮ (Harper Lee „To Kill a Mockingbirdˮ), Тарас Бендюг спробував себе у ролі короля-деспота, який жив у психлікарні у власній „реальностіˮ („Plague of Madnessˮ, „Чума безумстваˮ), а Оксана Галицька під час цих постановок вразила усіх своїм майстерно виконаним плачем. Крім того, варта уваги і режисерська робота Оксани Дороценковської та Вікторії Свінціцької.

Як згадують дівчата, ініціатором створення театр-студії абсурдно-парадоксального спрямування був Євгеній Михайлович Васильєв, кандидат філологічних наук, доцент кафедри романо-германської філології та історії світової літератури, який і сам грає в Рівненському молодіжному народному театрі, що діє при МПК „Текстильникˮ. Учасники театру не приховують позитивних емоцій, коли йдеться про репетиції, які, за їх словами, проходять у дуже веселій атмосфері і саме тут вони відчувають себе нарівні зі своїм викладачем.

„Голоса и случаиˮ – перший проект „Парадоксуˮ, сценарій якого скомбінував Євгеній Михайлович на основі віршованих і прозових творів російських абсурдистів початку ХХ століття. Композиція вийшла настільки цілісною і вдалою, що чимало глядачів цікавилися, хто є автором п’єси. Спочатку „парадоксівціˮ відіграли дві прем’єри в нашому інституті, потім – у Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №15, а на додаток до цього ще й грали деякі номери на виставках їхньої художниці по костюмах Світлани Власової. Зараз вони посилено готуються до наступної вистави під назвою „Голомоза співачкаˮ Ежена Йонеско, і сподіваються, що в середині березня її побачать і глядачі.

На запитання ж про те, чому вони вирішили брати участь у діяльності театру і що це їм принесе у майбутньому, „парадоксівціˮ стверджують, що їм хотілося спробувати себе в чомусь новому, перевірити, чи є у них акторські здібності, і що участь в театральних постановках приносить їм відчуття великої радості, задоволення і хвилювання. Крім того, вони зазначають, що театр дає змогу навчитися керувати своїми емоціями або ж просто їх зіграти, оскільки в наш час, на жаль, це стає необхідністю. І хоча дехто з учасників театр-студії вже закінчує навчання, все ж запевняє, що покидати театр зовсім не хочеться, і якщо буде така можливість, продовжуватиме цим займатися.

Якщо вас зацікавила діяльність театр-студії „Парадоксˮ, приєднуйтеся до їх офіційної групи ВКонтакті – http://vk.com/club38683367 або звертайтеся до керівника „парадоксівцівˮ – Васильєва Євгенія Михайловича.

 

Запрошуємо на навчання

Освітній портал Педпреса

Feed URL not supported or can not load it.

Нові статті

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ми Вконтакті

Ми на Facebook

На сайті

На даний момент 56 гостей на сайті

Соціальні медіа посилання

33010, Україна, м. Рiвне, вул. Петра Могили, 28
Тел.: (0362) 63 14 05, Факс: (0362) 63 14 05
www: rissksu.rivne.com
e-mail: info@rissksu.rivne.com
rissksu@gmail.com

Copyright © 1995-2014 pр. Рівненський інститут слов'янознавства. Всі права захищено